دانلود فرم های اداری مالی

دانلود فرم حواله انبار

دانلود فرم حواله انبار

حواله انبار چیست

فرم حواله انبار هنگام تحویل کالا به متقاضی تنظیم می شود وتوسط انبار پر می شود ودارای کاربردهای زیر است :
1) اعلام نوع ومقدار اقلام صادره از انبار جهت هریک از واحدهای درخواست کننده. 2) مبنای ثبت کارت موجودی وحسابداری انبار 3) مبنای تهیه صورت خلاصه گردش اقلام در انبار 4) مبنای قیمت گذاری اقلام صادره .

از مهم ترین اسناد رایج انبار حواله انبار است، انباردار بعد از دریافت فرم درخواست کالا از متقاضی و تحویل هر گونه کالا از انبار به واحدهای متقاضی یا خریداران و خروج کالا از انبار اقدام به صدور سند حواله نموده و این سند به منزله تایید نهایی خروج کالا از انبار می باشد و در حسابداری انبار ریالی و ثبت سند می گردد.

در نرم افزار خرید و انبارداری اخوان به دو صورت حواله انبار صادر می گردد. در حالت اول زمانی که کاربر اقدام به صدور فاکتور فروش می نماید یا پیش فاکتور فروش را به فاکتور تبدیل می کند و همچنین در زمان صدور فاکتور فروش هایپر مارکت ها حواله انبار به صورت اتوماتیک بر اساس کالاهای هر فاکتور صادر می گردد و در کاردکسثبت می شود. در حالت دوم کاربر می تواند به صورت دستی اقدام به ثبت حواله انبار نماید. حالت دوم بابت مصرف مواد اولیه و ملزومات در شرکت های تولیدی و پیمانکاری و بابت مصرف ملزومات در شرکت های بازرگانی کاربرد دارد.

حواله های انبار بر اساس روش های انتخابی کاربر به روش های میانگین موزون متحرک، فایفو، لایفو و یا استاندارد نرخ گذاری شده و در کاردکس ثبت می گردد. لذا محاسبه بهای تمام شده کالا و مواد و ملزومات صادره از انبار مستلزم انجام نرخ گذاری به یکی از روشهای انتخابی به ازای هر کالا در زمان معرفی کالا و خدمات در نرم افزار خرید و انبارداری اخوان یا نرم افزار فروش اخوان می باشد.

( رمز فایل فشرده : accamj.com )